
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 2 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 396
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09850
Ext.Price$0.09850
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09850 | $0.09850 |
| 10 | $0.08832 | $0.88320 |
| 50 | $0.07920 | $3.96000 |
| 100 | $0.07079 | $7.07900 |
| 500 | $0.06327 | $31.63500 |
| 1000 | $0.05655 | $56.55000 |
| 3000 | $0.05227 | $156.81000 |
| 5000 | $0.04831 | $241.55000 |
